Mensen onderweg of op de vlucht

Hulp aan migranten in Tunis

Tunesië

748
migranten werden onthaald, verzorgd, begeleid en doorverwezen tijdens 1.217 consultaties (juli 2015- april 2017)
1.217
consultaties, waarvan 691 medische ondersteuning en 147 psychologische begeleiding (juli 2015 et april 2017)
1
pleidooirapport gepubliceerd dat nu als referentie wordt gebruikt door het ministerie van Gezondheid

Context


Waarom dit project

 

Zoals veel andere Maghreblanden is Tunesië een transitland zowel als eindbestemming voor migranten uit Syrië, Libië en subsaharaans Afrika. Het gaat voornamelijk over jongvolwassenen die naar Tunesië afzakken voor studies of in de hoop er werk te vinden maar die door economische problemen uiteindelijk in de armoede of in de armen van mensensmokkelaars belanden. Voor hen heeft Dokters van de Wereld dit project opgezet.

Ik ben helemaal van de Ivoorkust naar hier gekomen om werk te zoeken. De man die me hierheen bracht, had me een voorspoedige bestemming beloofd dichtbij Europa waar ik rijk zou worden. Niets is minder waar in Tunesië...

75 jaar
gemiddelde levensverwachting
81 jaar in België
0,725
menselijke ontwikkelingsindex
0,896 in België
97e
Plaats op de wereldranglijst
van de 188 landen
Een jongeman van Afrikaanse orgine loopt door een verlaten straat in Tunis. Hij draagtt rode sportschoenen, een jeans en een T-shirt waarop 'Ellada' (Griekenland) staat geschreven. Op de achtergrond zijn winkels te zien. De straat is in slechte staat en ligt er verlaten bij.

©Médecins du Monde/Kristof Vadino

Acties

wat doen we

 
structurele veranderingen op lange termijn

Om de toegang tot zorg voor migranten in Tunis te verbeteren gaan we voor een drievoudige totaalaanpak.

Eerst en vooral bieden we medische, psychische én sociale zorg.

In de consultatieruimte van Dokters van de Wereld in Tunis zit een gesluierde vrouw met haar rug naar de camer. Rechtegenover zit een medewerkster die haar vriendelijk toelacht en aandachtig luistert. Opengeklapt op het bureau voor haar ligt een laptop met daarop het logo van Dokters van de Wereld.
©Médecins du Monde/Kristof Vadino

We willen verder gaan dan zorg alleen. Om de dingen structureel en op lange termijn naar een hoger nivea te tillen, organiseren we ten tweede opleidingen rond zorg voor migranten in hospitalen.

Tot slot pleiten we ook bij de autoriteiten voor een beter maatschappelijk beleid met respect voor de rechten van migranten in alle lagen van de Tunesische samenleving.

Naast zorg voor migranten, hebben we ook een impact op de hele Tunesische samenleving. Zo zetten we sensibiliseringscampagnes op, leiden we het zorgpersoneel in ziekenhuizen op om beter om te gaan met deze kwetsbare doelgroep en werken we samen met verschillende spelers, van de overheid en medische professionals tot het middenveld.

Help mee

Geef mee

Doe een gift die migranten in Tunis helpt

Doe mee

Deel je talent en word deel van Dokters van de Wereld

Blijf mee

Schrijf je in op de nieuwsbrief van Dokters van de Wereld
Zij steunen ons

 

1212 111111 AERF

 

Dokters van de Wereld is lid van het Consortium 12-12, 11.11.11 en de VEF.

Contactez-nous

Dokters van de wereld

Doe een gift: BE26 0000 0000 2929

 

Kruidtuinstraat 75, 1210 Brussel
+32 (0) 2 225 43 00
info@doktersvandewereld.be

 

BTW: BE 0460.162.753